Kącik czytelniczy - książka 3

Dziś przychodzę do Was z kolejną książką, którą przeczytałam już jakiś czas temu i czas zaprezentować ją w ramach "Międzyblogowego kącika czytelniczego".
Książka ta towarzyszyła mi podczas rehabilitacji, bardzo fajnie mi się ją czytało, a mowa o "Rose Madder" Stephena Kinga. Z autorem miałam już nie raz do czynienia, uwielbiam jego książki.

"Rose Madder" to historia kobiety, który przez lata tkwiła w toksycznym małżeństwie. Mąż maltretował ją, straciła ich jedyne dziecko. Jakby tego było mało był policjantem. Pod wpływem impulsu Rosie ucieka z domu, w nowym miejscu trafia do domu pomocy dla kobiet. Tam odżywa, zawiera nowe znajomości, dostaje pracę, zaczyna żyć... w sklepie ze starociami kupuje obraz zatytułowany "Rose Madder". Z czasem  Rosie odkrywa, ze to nie jest zwyczajny obraz, że dzięki niemu może się ona przenosić do innego świata. Dzięki temu obrazowi Rosie uwolni się od psychopatycznego męża, który dzięki swoim doświadczeniom z pracy z łatwością ją odnalazł... 

Najchętniej powiedziałabym Wam ze szczegółami tę historię, ale odebrałabym Wam przyjemność wchodzenia w świat Rosie i Rose Madder. 
Tę książkę polecam. Ale też przestrzegam, że momentami są w niej opisane drastyczne sceny. 
3 komentarze :

 1. S.King to mój ulubiony pisarz. Mam chyba wszystkie jego powieści jakie pojawiły się na polskim rynku wydawniczym. Jest ich ok.60. Zbieram je już od ponad 20-tu lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, ja mam plan wszystkie przeczytać. Ale nie posiadam wszystkich :) a przygoda z nim zaczęła się od nagrody w szkole którą była "Carie" ;)

   Usuń
 2. Mi jakoś średnio się podobała. Jakoś tak w ogóle nie pasowała mi do Mistrza

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zechciałaś(eś) podzielić się ze mną swoją opinią ;)

Rękodzielnik Marty © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka