Ślubna metyczka

Ostatnio pracowałam nad metryczką ślubną. Poprosiła mnie o nią znajoma męża - Monika. Przed prawie tydzień szukałyśmy odpowiedniego wzoru. Gdy był już prawie wybrany trafiłam na wzór Vervaco. I przepadłam. Monika też. Zaczęło się dobieranie mulin DMC, bo na rozpisce były tylko nazwy i co najgorsze część nie aktualna. W końcu się udało dopasować wszystko (tutaj muszę też podziękować Edytce, która mi sporo pomogła w dobieraniu kolorów). Prace nad metryczką trwały prawie dwa tygodnie.
Potem przyszedł czas na dobranie czcionki na napisy i tu znów zgryz - co wybrać?!?!?!? Wybrałam ze 3 albo i 4, nawet zaczęłam wyszywać i nie, nie pasuje mi. Prujemy. Nawet od Edyty pożyczyłam parę książek. A w końcu i tak wynalazłam wzór w necie... nie cierpię dobierać czcionki, wiecznie mam jakieś 'ale'... Czy wy też tak macie?

Jest obrazek. Jest napis. Teraz pranie, prasowanie i wstawienie w ramkę. Ponieważ obrazek wyszedł mi nie wymiarowy - ramkę i passe zamówiłam w FOTCOM (tutaj gorące podziękowania dla Agi, dzięki niej dobrałam ramkę i passe). Zamówiłam i mega szybko było ono w domu. Polecam wam gorąco!!

Obrazek haftowałam na Aidzie 16ct, kolor ecru. oczywiście muliną DMC, jakoś jestem jej wierna. Nie wyobrażam sobie hafcenia inną muliną.
Wyszyty obrazek miał wymiar: 16,5 x 22,5 cm. Także nie był ani mały, ani za duży, wg mnei wyszedł akurat. Oprawiłam go w białą ramkę Daisy i jasno szare passe (zastanawiałam się jeszcze nad ciemnym, ale po konsultacjach zostało jasne).

Także teraz nie pozostaje mi nic innego jak pokazanie swojego gotowego dzieła. A i od razu przepraszam a jakość zdjęć, ale nijak się inaczej nie dało zrobić fotek, tak mocno świeciło słonko. A bardzo mi zależało też były naturalne kolory i prawie mi to wyszło. Tylko gdyby nie te cienie w szkle...
13 komentarzy :

 1. Piękna metryczka, piękna pamiątka na lata! pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że i nowożeńcom się będzie podobać ;)

   Usuń
 2. Piękna pamiątka:) ja z wyborem czcionek mam ten sam problem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech, dobrze, że nie jestem w tym sama ;)

   Usuń
 3. Piękna pamiątka, nie widziałam jeszcze tego wzoru :) Super czcionka :)
  Niestety bardzo trudno robi się zdjęcia obrazom ze szkłem... gdzieś tam zawsze jakiś cień się pojawi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jak się nie posiada umiejętności i profesjonalnego sprzętu to zdjęcia wyglądają jak wyglądają ale staram się jak mogę ;P by oddawały to jak wyglądają w rzeczywistości.

   Usuń
 4. Piękna pamiątka! Kosztowała wiele wysiłku, ale uwierz, że warto było. Oj, ból z dopasowaniem literek znam. Tyle tego, a i tak nie pasują ;)
  Doskonale dobrałaś passe i ramkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy ma ten sam problem z wyborem czcionek:) I widzę, że wybrałaś tą samą co ja dla metryczki którą robiłam na zamówienie Twojej mamy:)
  Marta, przepięknie wyszła Ci ta metryczka !!! Oprawa jest idealna!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze teraz zajarzyłam tę czcionkę :D ładnie :P a to też twoja zasługa mój głosie doradczy :*

   Usuń
 6. Świetna metryczka :-) Wzór delikatny, subtelny.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zechciałaś(eś) podzielić się ze mną swoją opinią ;)

Rękodzielnik Marty © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka