Ślubny fartuszek

W końcu mogę pokazać coś co zrobiłam już dawno temu... Wczoraj odwiedziliśmy Młodą Parę, więc już mogę się pochwalić swoim haftem.
26 września mieliśmy się bawić na weselu kuzynki... Mieliśmy, ale życie pokrzyżowało nam te plany... Dzień wcześniej zmarł mój ukochany dziadek. Tydzień wcześniej rozmawialiśmy, że
potańczymy...  Życie jest ulotne, los ma inne plany niż nasze... Nie udało się.
Notka była przygotowana, mała się opublikować po 14, prawdopodobnie Młodzi wchodziliby już do kościoła...
Przygotowałam dla nich małą pamiątkę. Młoda para poprosiła o winko zamiast kwiatów. I tak zamiast ubierać znów butelki, postanowiłam że zrobię coś innego... Tylko co? Metryczka? kartka? Nie, pomysł podsunęła mi Agnieszka. Jak tylko zobaczyłam u niej fartuszek musiałam go mieć! Oczywiście od razu odwiedziłam rekomendowany przez nią sklepik Magiczny Haft. Muszę powiedzieć, że dawno już nie spotkałam się z tak miłą obsługą jeśli chodzi o sklep internetowy. I pozdrawiam p. Justynę. Bo dzięki niej szybko dostałam swój fartuszek, mimo iż był niedostępny i mogłam się zabrać do dzieła. Kolejny krok co wyszyć. Nie chciałam powielać obrazka, który wyhaftowała Agnieszka (choć strasznie mi się podobał). Parę dni szukania, mnóstwo podpowiedzi ze strony innych hafciarek na facebookowej grupie i w końcu JEST! Znalazłam swój wzorek. Oczywiście znów na Pinterest, kolorki dobierałam sama (pod bacznym okiem Edytki) i chyba wyszło całkiem fajnie.


Do tego haftu wykorzystałam fartuszek na butelkę, mulinę DMC (5 kolorów). Haftowałam dwiema nitkami. I po raz pierwszy haftowałam cieniowaną muliną. Mój wybór padł na kolor 4210 i jest nim wyhaftowane serduszko. Strasznie mi się spodobała ta cieniowana mulina i na pewno do niej jeszcze powrócę.

12 komentarzy :

 1. Fartuszek genialny. To się dobrze składa bo na wiosnę mam wesele, może skuszę się na taki prezent dla młodych :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzór bardzo fajny i bardzo ładnie całość się prezentuje.
  Świetnie Ci to wyszło! Serce jest cudne! Uwielbiam tą mulinę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super prezent zmajstrowalas :)
  Poz.Dana

  OdpowiedzUsuń
 5. super prezent, jakie słodkie są te ptaszki.
  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zechciałaś(eś) podzielić się ze mną swoją opinią ;)

Rękodzielnik Marty © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka