Wyzwanie czytelnicze - "Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale" Kamila Rowińska

"Lepiej jest osiągnąć swój cel rok później, niż zrezygnować w połowie drogi."
Kamila Rowińska
Zazwyczaj omijałam tego typu książki. Tę dostałam od koleżanki z prośbą bym ją przeczytała. No to po kilku dniach jakoś się przekonałam i zaczęłam czytać. Autorka zaraz na wstępie prosi by poważnie podejść do książki, a przede wszystkim do ćwiczeń w niej zawartych. I co zrobiła Marta? stwierdziła, że bez sensu i książka wróciła na półkę. Jednak cały czas łaził za mną głos "co ci zależy"... Następnego dnia wzięłam ołówek i książkę, i zaczęłam czytać. I przepadałam!


"Za każdym razem, kiedy ktoś ci mówi, że czegoś nie da się zrobić, pamiętaj, że mierzy on twój cel swoją miarą. 
Najwyraźniej nie jest ona zbyt wysoka."
Kamila Rowińska


Książka bardzo przystępnie napisana. Mega motywująca, a ćwiczenia - proste, ale dające kopa. Po lekturze pierwsze najważniejsze postanowienie to "czas coś zmienić i wziąć się za siebie". Zaczęłam na nowo szukać siebie. Książka pomogła podjąć parę decyzji. Czytałam ją w okresie gdy zaczynałam przygodę z nową pracą. Po raz kolejny się wykoleiłam... Ale dzięki książce i dobrym duszom wstałam, otrzepałam się i pomału się rozkręcam.
Ani od której dostałam tę książkę - dziękuję. Autorce dziękuję, że podzieliła się swoim doświadczeniem. Książka trafiła w moje ręce w odpowiednim momencie mojego życia. Ostatnie lata były i tyle mogę o nich powiedzieć. A następnych chcę móc powiedzieć coś więcej niż tylko, że były.

Kochani gorąco Wam polecam tę książkę. Nie ważne na jakim etapie życia jesteście warto po nią sięgnąć. Szczerze polecam ćwiczenia, bo dają one sporo do myślenia i co najważniejsze pokazują coś co może i wiemy, ale jakoś zapominamy o tej wiedzy."Za drzwiami z napisem 'strach' czeka na ciebie życie, o którym marzysz. 
Otwórz je, wyjdź mu na przeciw. 
Zasługujesz na to."
Kamila Rowińska

5 komentarzy :

 1. Zachęcająco napisałaś, ale może podałabyś jakiś przykład tych ćwiczeń, o których wspominasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu są to ćwiczenia coachingowe np. ćw. które ma wskazać najważniejsze dla ciebie wartości (tutaj myślałam, że wiem jakie one są, ale w ćwiczeniu wyszło nieco inaczej) albo ćwiczenia na to jak inni ludzie na nas wpływają (nawet jeśli mówimy ze tak nie jest to kim i czym się otaczamy niesamowicie na nas wpływa). Na prawdę gorąco polecam tę książkę.

   Usuń
 2. tfajnie ,że książka okazała się tak pomocna :) pewnie jeszcze z rok temu tez by mi sie przydała :) na szczęście trafiłam na taka książkę w postaci człowieka, który podbudował, zmotywował i sprawił że wierze w siebie :) i naszczęście jest przymnie dalej by mi o tym przypominac gdy zapomne :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zechciałaś(eś) podzielić się ze mną swoją opinią ;)

Rękodzielnik Marty © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka