Serwetka dla EliJakiś czasem temu Ela poprosiła mnie o wykonanie dla niej takiej samej serwetki, jak ta którą zrobiłam dla mamy <klik>. Była to pierwsza taka duża serwetka jaką wykonałam. A mama ma ją do dziś.

Oczywiście jak to na mnie przystało wtedy nie zapisałam skąd mam wzór... Teraz wiem, że te dane techniczne danej robótki, które publikuję często bardzo ułatwiają mi pracę... Wcześniej tego nie wiedziałam, więc zaczęły się poszukiwania. Przeglądanie stoisku gazetek jakie posiadam z wzorami. Przekopałam wszystko i nie znalazłam tego wzorku. Ale za to znalazłam kilka równie ładnych i pokazałam Eli. Na całe szczęście nie upierała się ona przy tamtym i wybrała wzór na serwetkę z gazetki "Anna Robótki" z tego roku (1/2017, str. 24-25). Muszę przyznać, że wzór całkiem prosty. Tyle, że jak to ze mną bywa w tej prostocie tkwi diabeł... Dzięki któremu 3 razy prawie gotową serwetkę prułam...

Serwetkę wykonałam szydełkiem 1,5 i wykorzystałam do tego kordonek PYRAMID MAXI METALIK  w kolorze białym ze złotą nitką (o ten kordonek prosiła Ela). Wyszła mi serwetka o średnicy - 47 cm. Całkiem fajny wzór. Mnie się podoba, mam nadzieję, że i Eli się podobać.


Prawie zapomniałam jak miło się działa przy takich serwetkach... jakoś tak robótka pali się w dłoniach, rach ciach i gotowe... U mnie trwało to dwa wieczory (no dobra trzy, przy czym ten trzeci to kiedy się kapnęłam że jestem na przedostatnim okrążeniu, z 23, a byka walnęłam w 18; niestety przez jeden taki mały błąd serwetka się nie układała jak należy, tego 3 wieczoru ograniczyłam się tylko do sprucia i odłożenia robótki na następny dzień).ps. Jakiś czas mnie nie było, a to za sprawą powyższej serwetki, niespodzianki dla Karolka i chusty, którą tworzę już od później jesieni dla Karoliny... Jakaś niemoc mnie napadła wraz z nadejściem marca. Przesilenie jakieś czy co...???

13 komentarzy :

 1. Serwetka prezentuje się bardzo efektownie. Świetna robota.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ladna!!!delikatna fajny wzorek pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna bo oryginalna :)
  Poz.Dana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, właśnie też mi się podoba, taka inna niż większość serwetek

   Usuń
 4. Śliczna serwetka :)

  http://przystanek-klodzko.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda, szydełkiem macha się szybciutko. Nie to, co czółenkami :-) Machnęłaś śliczna serweteczkę :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zechciałaś(eś) podzielić się ze mną swoją opinią ;)

Rękodzielnik Marty © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka